Diana Žaldarienė

 • Diana Žaldarienė - sertifikuotų cukraus gaminių tradicinė amatininkė, senojo saldumynų gaminimo amato puoselėtoja, įgijusi A kategorijos tautinio paveldo sertifikatą.

  Gaminiai: Tradiciniai karameliniai saldainiai.

  Apie amatininkę

  Diana Žaldarienė, sertifikuotų cukraus gaminių tradicinė amatininkė, kilusi iš Šiluvos krašto, kuris garsėjo atlaidais, kur iki šių dienų galima įsigyti pačių skaniausių ir pačių gražiausių margaspalvių saldainių. Diana puikiai atsimena, kaip mama juos gamindavo, veždavosi į atlaidus ir liepdavo kartu važiuoti ir jai. Tačiau tuo metu mažametei mergaitei tai būdavo pati didžiausia kančia – „keltis ankstų sekmadienio rytą ir važiuoti prie bažnyčios“, – juokiasi vaikystę prisiminusi Diana ir priduria, jog sulaukusi dvylikos pati pradėjo gaminti saldėsius ir taip ilgainiui šį amatą perėmė iš savo mamos, tobulindama receptą, formas ir skonius.

  Eksperimentai su saldainiais prasidėjo dar vaikystėje ir dėl jų amatininkė Diana susilaukdavo mamos pastabų, kadangi seniau buvo įprasta gaminti kuo natūralesnius saldainius, tik rudos arba baltos spalvos, o Dianai norėjosi žaisti ir eksperimentuoti su spalvomis, tačiau tokie saldainiai anot amatininkės mamos pirkėjams nepatikdavo ir susilaukdavo per mažai dėmesio. Neblėstantis Dianos noras eksperimentuoti su karamele bei išbandyti ką nors naujo, leido jai nuolatos mokytis ir su didžiuliu atsidavimu bei meile gaminti tautinio paveldo turinčius tikrus lietuviškus saldainius.

  Dianai itin svarbu autentiškumas, kadangi vyrauja sustabarėjęs požiūris, kad naminiai karameliniai saldainiai – tai eiliniai bažnytiniai saldėsiai iš cukraus, gliukozės ir kitų nuodų, kuriuos pagaminti yra vienas juokas. Tačiau ji teigia: „Taip mano tie, kurie niekada nėra matę, kaip septynių žingsnių – virimo, šaldymo, pilstymo, abra kadabra fokus marokus, formavimo, pakavimo ir ragavimo dėka gimsta tikrų tikriausi stebuklai, – šypsosi Diana. – Tik tuomet, kai pamatysite saldainio gaminimo eigą, suprasite, jog tai sunkus, subtilus ir miklus rankų darbas, nes karamelė iš pradžių būna minkšta kaip plastilinas, o tada vienas du trys ir tampa kieta, o tada jau nieko nepadarysi“. Dianos saldainiai lyg maži stebuklai iš kaprizingos karamelės, kadangi tai, kaip pati amatininkė teigia, „yra kūryba, kuriai reikia fantazijos. O pasitelkus fantaziją paprastas karamelinis saldainis gali tapti puikia dovana mamai, mylimajam ar draugui.“ 

  Kaina 2.29 
  2.99  Sutaupykite 0.70 
  Kaina 2.99 
  3.25  Sutaupykite 0.26 
  Kaina 2.29 
  2.99  Sutaupykite 0.70 
  Kaina 2.29 
  2.99  Sutaupykite 0.70 
  Kaina 2.29 
  2.99  Sutaupykite 0.70 
  Kaina 2.29 
  2.99  Sutaupykite 0.70 
  Kaina 2.29 
  2.99  Sutaupykite 0.70 
  Kaina 2.29 
  2.99  Sutaupykite 0.70 
  Kaina 2.29 
  2.99  Sutaupykite 0.70 
 • Naujienlaiškio prenumerata Prenumeruok ir gauk naujus pasiūlymus

  Informacija