Apie mus
-
... ne žemių platumu, ne tvirtovių tvirtumu gyva tauta, jos stiprybė - jos tautiška dvasia...
VydūnasSveiki atvykę į unikalią, tvarią ir darbščių lietuvaičių rankomis sukurtų gaminių, produktų ir saugomų tradicijų (edukacijų) parduotuvę!
Parduotuvė Made by lithuanians – tai unikalių, tvarių ir tuo pačiu inovatyvių gaminių ir produktų parduotuvė interneto platybėse.
Tai pirmoji elektroninė parduotuvė, kurioje galite įsigyti unikalių, tvarių ir sertifikuotų tautinio paveldo gaminių ir produktų. Čia rasite tik kokybiškus ir laiko patikrintus gaminius ir produktus, kurių gaminimo technologijos ir receptų tradicijos siekia gerokai per 100 metų.
Pažinkite lietuvių tradicijas ir jas puoselėjančius bei mylinčius žmones.
Ateitis priklauso naujoms ir tvarioms verslo idėjoms, todėl būtent šioje parduotuvėje rasite Lietuvos gamintojų ir amatininkų gaminius, kurie yra ne tik išskirtinės kokybės, bet ir turintys tautinio paveldo sertifikatus, kas liudija jų unikalumą ir išskirtinumą. Tai nemasinės gamybos gaminiai, turintys išliekamąją vertę ir džiuginantys tuos, kurie ieško kokybės, išskirtinumo, istoriją menančių ir turinčių vertę, rankų darbo gaminių.
Parduotuvė Made by lithuanians veikia dviem kalbom: lietuvių ir anglų, todėl Lietuvos amatininkų ir meistrų gaminiai bus pasiekiami užsieniečiams, kurie vertina kokybę, unikalumą, rankų darbą ir tvarumą.
Jei ieškote Lietuvą reprezentuojančios dovanos užsienio svečiui – tai būtent čia surasite tinkamiausią dovaną, ar suvenyrą.
Parduotuvė Made by lithuanians pristato:
• Tradicijas ir unikalumą
• Kokybę ir išskirtinumą
• Žmones (kūrėjus) ir jų patirtis
• Vertybes
• Edukacijas***
Plačiau apie Tautinio paveldo produktus
Lietuvoje tautinio paveldo produktai yra saugomi įstatymu - LR Tautinio paveldo produktų įstatymas, priimtas 2007 m. birželio 26 d. Nr. X-1207
Įstatymo paskirtis
Šis įstatymas užtikrina tautinio paveldo produktų valstybinę apsaugą, įgalina išsaugoti ir skleisti sukauptą tradicinių amatų patirtį, suteikus jai šiuolaikinį reikšmingumą, apibrėžia tautinio paveldo produktų, tradicinių amatų sąvokas, jų klasifikavimo principus, sertifikavimo procedūras, sudaro tradiciniams amatininkams palankias sąlygas kurti tautinio paveldo produktus, juos realizuoti ir populiarinti, nustato valstybės paramos šiai sričiai principus ir formas, kiek to nereglamentuoja kiti įstatymai.
Įstatyme apibrėžiamos sąvokos:
1. Autentiškas tautinio paveldo produkto pavyzdys – išlikęs natūra arba dokumentuotas etnokultūrinėje tradicijoje gyvavęs tipiškas produktas, jo sukūrimo būdas ir (ar) kiti jo kokybiniai ypatumai.
2. Sertifikavimas – procedūra, kuria įvertinama, ar tautinio paveldo produktas, tradicinio amato meistras, tradicinių amatų mokymo programos, tradicinės mugės atitinka jiems keliamus reikalavimus. Atitiktis paliudijama dokumentu – sertifikatu.
3. Tautinio paveldo produktai – nustatyta tvarka sertifikuoti tradiciniai gaminiai, tradicinių veislių augalai ir gyvūnai bei jų produktai, tradicinės paslaugos, pasižymintys istoriškai Lietuvoje ar jos atskirame etnografiniame regione susiformavusia produkto tradicine forma, sudėtimi ir kitais specifiniais kokybiniais ypatumais.
4. Tautinio paveldo produkto ženklas – vaizdinis žymuo, rodantis, kad gaminys, paslauga, tam tikros veislės augalas, gyvūnas, jų produktai yra sertifikuotas tautinio paveldo produktas.
5. Tradiciniai gaminiai – nemasinės gamybos amatininkų dirbiniai, maisto gaminiai, liaudies muzikos instrumentai ir kiti etninio materialaus paveldo gaminiai, pagaminti iš tradicinių žaliavų, naudojantis rankų darbu ir kitomis senosiomis arba jas atitinkančiomis naujomis technologijomis ir išsaugant unikalias kokybines gaminių savybes ir sudėtį.
6. Tradicinės augalų ir gyvūnų veislės – nacionalinės senosios augalų ir gyvūnų veislės.
7. Tradicinės mugės – sertifikuoti Lietuvos regionuose organizuojami renginiai, turintys istoriškai susiformavusias kultūros tradicijas ir kuriuose daugiau kaip pusė parduodamų gaminių, teikiamų paslaugų yra tautinio paveldo produktai, o šių realizavimas ar demonstravimas yra pagrindinis renginio tikslas.
8. Tradicinės paslaugos – tradicinių gaminių gamybos demonstravimas, arklių kaustymas, kaminkrėtystė, folkloro (muzikinio, sakytinio ir kitokio) atlikimo paslaugos, tradicinių renginių (kalendorinių ir šeimos švenčių, tradicinių mugių ir panašių renginių) organizavimas ir kitos etnine kultūra pagrįstos paslaugos.
9. Tradicinis amatas – individuali ar kolektyvinė veikla, pagrįsta iš kartos į kartą perduodama patirtimi ir specialiais įgūdžiais, skirta tautinio paveldo produktų nuolatiniam sukūrimui ir realizavimui. Tradiciniams amatams priskiriamas tradicinių gaminių gaminimas, tradicinių veislių augalų ir gyvūnų veisimas bei auginimas, jų produktų gavyba, gamtos gėrybių rinkimas ir perdirbimas, tradicinių paslaugų teikimas.
10. Tradicinis amatininkas – fizinis asmuo, užsiimantis tradiciniu amatu.
11. Tradicinių amatų centras – įstatymų nustatyta tvarka įsteigtas viešasis arba privatus juridinis asmuo, tenkinantis tradicinių amatų amatininkų interesus, besirūpinantis tradicinių produktų gamyba ir plėtra, teikiantis tradicinių amatų mokymo, konsultavimo, eksperto ir kitas paslaugas.
12. Tradicinių amatų meistras – nustatytus reikalavimus atitinkantis tradicinis amatininkas, sugebantis perduoti tradicinių amatų įgūdžius kitiems asmenims.LR Tautinio paveldo produktų įstatymo nuoroda.
***
Tautinio paveldo produktai pagal darbo sąnaudas ir pagal tai, kiek jie atitinka autentiškų tautinio paveldo produktų pavyzdžius, priskiriami šioms kategorijoms:
- A kategorijai priskiriami I ir II grupių produktai, tiksliai atitinkantys autentiškus tautinio paveldo produktų pavyzdžius, kurių sukūrimo procese yra naudojama daugiau kaip pusė rankų darbo. Šiai kategorijai taip pat priskiriami III grupės produktai – tradicinės paslaugos, kurių teikėjai yra tiesioginiai gyvosios tradicijos tęsėjai ir atkuria autentiškus tautinio paveldo produktų pavyzdžius;
- B kategorijai priskiriami I ir II grupių produktai, artimi autentiškiems pavyzdžiams ir sukurti naudojantis naujomis technologijomis. Šiai kategorijai taip pat priskiriami III grupės produktai – tradicinės paslaugos, kurių teikėjai nėra tiesioginiai gyvosios tradicijos tęsėjai, tačiau sugeba sukurti artimus autentiškiems pavyzdžiams tautinio paveldo produktus.
***
Jei apsilankėte parduotuvėje Made by lithuanians
Linkime Jums tvarių pirkinių, kuriuos galėtumėte perduoti ir ateities kartoms...
Linkime Jums pajusti lietuviško ryto aromatą, ragaujant pievose surinktų žolelių arbatą...
Linkime Jums pajusti pačias geriausias emocijas pasipuošus rankų darbo drabužiais...
Linkime Jums nesirgti ir retkarčiais pasimėgauti tautinio paveldo sertifikuotomis trauktinėmis...
Linkime Jums pasilepinti gardumynais, kurių receptūroms gerokai per 100 metų...
Su nuoširdžiausiais linkėjimais!