Dirbiniai iš šiaudų

 • Prekių nėra.
 • Lietuvoje nuo seno iš šiaudų (dažniausiai ruginių) grįžčių buvo rišamos įvijinės bamblės, sėtuvės, aviliai, spietinės, pinamos vyriškos skrybėlės, iš lazdyno plėšų ir šiaudų – įvairaus dydžio puodynės formos indai (vadinamosios karbijos) grūdams, miltams, pupoms, sėmenims, apyniams laikyti, daromi palubėje kabinami reketukai, vestuvių sodai, paukščiai, rugiapjūtės pabaigtuvių vainikai ir lazdos, eglutės papuošalai (dažniausiai Kalėdų žvaigždės), kraitelės nedideliems drabužiams, dėžutės papuošalams, įvairiems smulkiems daiktams susidėti.

  Dirbiniai iš šiaudų šiandien atgimsta ir stebina savo populiarumu. Jei norite būti originalūs, rinkitės šiaudinę skrybėlę, papuoškite Kalėdų eglutę šiaudiniais žaisliukais, kurie nukels Jus į vaikystę ir primins senolius… Parduotuvėje madebylithuanians.com rasite Lietuvos tautinio paveldo meistrų rankomis pagamintus gaminius. Gaminiams iš šiaudų dažniausiai renkamasi pinti ar verti iš rugio šiaudų dėl jų savybių: jie tvirti, gerai išlaiko formą, yra ypatingai gražios aukso spalvos ir primena vasaros saulę.

  Kaip gaminami papuošimai iš šiaudų?

  Šiaudai išdžiovinami, tuomet supjaustomi reikiamo ilgio. Šiaudeliai veriami ant lininio siūlo pagal tam tikrą tvarką, o pabaigoje sutvirtinami ir paslepiami siūlo galai. Kelis mažus šiaudinius žaisliukus galima verti į girliandą, sodą ir taip išgauti norimo dydžio ornamentą.

  Dirbinių iš šiaudų tipai

  Šiuo metu yra populiarūs dviejų tipų rankdarbiai iš šiaudų: sodai ir žaisliukai, kurie puikiai tiks Kalėdoms, Velykoms, ar Jūsų asmeninėms šventėms.

  Šiaudų sodai yra ne tik gražūs, bet turi ir gilią tradicinę, apeiginę prasmę. Tai vaisingumo ir turto simbolis. Tai populiari vestuvių apeigų dovana, svarbių kalendorinių švenčių atributas. Jie taip pat primena, kad svarbu kurti simetriją, darną aplink save.

  Šiandien šiaudiniai žaisliukai išgyvena tikrą atgimimą lietuvių namuose. Tai trapus, tačiau tvarus papuošalas. Šiaudų dirbiniai šventiniu laikotarpiu Jūsų namams suteiks jaukumo, savo spalva primins vasaros saulės spindulius ir suteiks optimizmo.

  Dirbiniai iš šiaudų internetu

  Dirbinius iš šiaudų galite įsigyti mūsų interneto parduotuvėje. Madebylithuanians.lt parduotuvėje tik laiko patikrinti gaminiai, sutverti su meile ir menantys šimtametes lietuvių liaudies tradicijas.

  Atkreipiame dėmesį, kad šiaudiniai žaisliukai parduodami komplektais po kelis – prie kiekvieno žaisliuko modelio rasite minimalų parduodamą kiekį. Kai kuriuos dirbinius turime sandėlyje, o kai kurie yra gaminami pagal užsakymą – prie jų, apraše, rasite gamybos trukmę. Pirkdami mūsų svparduotuvėje šiaudinius gaminius gausite saugiai supakuotus. Įsidėję į krepšelį ir suvedę adresą matysite pristatymo būdus ir galutinę kainą su siuntimu.

  Gaminius taip pat galite siųsti kaip dovaną – tuomet prie pristatymo būdo pasirinkite „Pristatyti kitur“. Tegul su meile pagaminti lietuviški gaminiai džiugina Jūsų draugus ir artimuosius!  

 • Naujienlaiškio prenumerata Prenumeruok ir gauk naujus pasiūlymus

  Informacija