Ruginė duona

 • Kaina 7.99 
  (4.00 /kg)
  12.29  Sutaupykite 4.30 
  Kaina 7.49 
  (3.75 /kg)
  11.34  Sutaupykite 3.85 
  Kaina 7.99 
  (4.00 /kg)
  11.15  Sutaupykite 3.16 
 • Ruginė duona yra svarbi Lietuvos kulinarinio paveldo dalis. Ji mūsų šalies kultūroje užima ypatingą vietą, kaip vienas iš labiausiai vertinamų tautos simbolių. Tradiciškai, ji pasižymi unikaliu skoniu bei išvaizda ir yra neatsiejama daugelio švenčių dalis. Ši duona išlieka lietuvių mėgstama bei vertinama iki šių dienų. Tai gaminys, skirtas vertinantiems unikalų skonį, tradicinį gaminimo būdą bei natūralumą.

  Ruginės duonos ypatybės: skonis, tradicijos bei simbolinė reikšmė

  Seniau tradicinė ruginė duona buvo vienas iš svarbiausių to meto gaminių. Iš kitų rūšių, ji išsiskiria savo skoniu, tekstūra, spalva bei aromatu. Tai ypatingas maisto produktas, pasižymintis charakteringu rūgštesniu skoniu, natūralumu bei išskirtine tekstūra.

  Ši duona lietuvių kultūroje turi itin svarbią simbolinę bei religinę reikšmę. Ji apdainuojama lietuvių liaudies dainose, plačiai minima tautosakoje bei grožinės literatūros kūriniuose. Nuo seno duona yra laikoma šventa, stebuklinga, kuriai priskiriamos ypatingos, magiškos galios. Buvo sakoma, jog duona yra vaisingumo, gerovės, laimės ir apsaugos nuo blogio simbolis. Tikima, jog per Šv. Agotos dieną, bažnyčioje pašventintas duonos gabalėlis gali apsaugoti žmones nuo gaisrų, ligų, bei kitų nelaimių.

  Anksčiau į tradicinės ruginės duonos gaminimą žiūrėta kaip į šventą ritualą. Su duona būdavo pasitinkami bei išlydimi svečiai, jaunieji, ją nešdavosi einant į svečius. Jos svarba labiausiai atsiskleisdavo per žiemos šventes, kuomet ji buvo laikoma vienu iš pagrindinių namų simbolių, nulemiančių sėkmingus ateinančius metus, galinčius suvienyti šeimą ir pamaitinti ne tik gyvuosius, bet ir mirusiuosius.

  Kaimiškos ruginės duonos gamyba

  Tradicinės ruginės duonos kepimas yra lydimas įvairių papročių bei ritualų. Tešlos ruošimui ir kepimo procesui buvo teikiama sakralinė prasmė, o visas gaminimo procesas tarsi prilyginamas pasaulio sutvėrimui. Jos forma turėjo būti apvali, kaip pasaulis, o pats viršus puošiamas kryželiu, kuris žymėjo keturias pasaulio kryptis. Buvo manoma, jog ruginės duonos kokybė priklausė nuo to, kaip laikomasi visų kepimo ritualų nuo pat pirmos gaminimo minutės. Šios duonos receptai iki šiol yra perduodami iš kartos į kartą bei vis dažniau atgimsta naujais skoniais, pavyzdžiui, ruginė duona su sėklomis bei pilno grūdo ruginė duona su kmynais ar daigintais rugiais, šiais laikais vis labiau tampa populiariu pasirinkimu.

  Ruginės duonos išskirtinumas yra toks, jog ji gaminama iš kelių natūralių ingredientų bei formuojama rankomis. Pagal lietuvių tradicijas, tokiai duonai pagaminti naudojami rugių miltai, vanduo, druska bei raugas. Ruginės duonos gaminimas prasideda nuo tinkamo raugo paruošimo, kuriam reikia ne tik laiko, bet ir ypatingos priežiūros. Kai raugas yra tinkamas naudoti, atsargiai sumaišomi visi tešlai reikalingi ingredientai, vyksta fermentacija. Šiuo atveju fermentacijos procesas yra ilgesnis nei įprastai, o tai padeda išgauti autentišką duonos skonį bei tekstūrą. Paruošta tešla yra minkoma ir formuojama rankomis. Suformuota tešla dar kurį laiką brandinama, vėliau apibarstoma miltais ir šaunama į krosnį.

  Ruginė duona internetu

  Mūsų elektroninėje parduotuvėje madebylithuanians.com, rasite aukštos kokybės unikalių, sertifikuotų tautinio paveldo gaminių bei produktų pagamintų Lietuvoje, kuriuos galime supakuoti ir pristatyti jums patogiu adresu.

  Siūlome jums įsigyti kaimiškos ruginės duonos be mielių, su raugu, gaminamos pagal mūsų senolių tradicijas, už prieinamą kainą. Pas mus rasite tradicinės ruginės kaimiškos duonos bei viso grūdo ruginės duonos be cukraus, atitinkančios autentišką skonį.
  Stengiamės tam, jog mėgautumėtės kokybiška bei vertinga produkcija, kuria taip pat galėtumėte pradžiuginti savo draugus, giminaičius ar užsienio svečius.
    

 • Naujienlaiškio prenumerata Prenumeruok ir gauk naujus pasiūlymus

  Informacija