Vytinti mėsos gaminiai
-
1 - 8 iš 8
-
Vytinta mėsa šiandien itin populiarus užkandis, kurio sodrus skonis patinka daugeliui. Lietuviai nuo seno vytino mėsą, nes tokie gaminiai išsilaiko ilgiau, yra turtingo skonio bei puikus baltymų šaltinis. Vytimui dažniausiai naudojama kiaulienos nugarinė, sprandinė, išpjova, tačiau mūsų asortimente yra ne tik vytinta kiauliena, bet ir žvėriena. Siekiant atskleisti unikalų mėsos skonį mėsa yra gardinama pipirais ir įvairiomis žolelėmis.
Kokie būna vytinti mėsos gaminiai?
Klasikinis pasirinkimas – vytinta kiaulienos sprandinė. Tai ypatingas rankų darbo gaminys, turintis gilias lietuviškas tradicijas. Dėka gamybos proceso šis gaminys tirpsta burnoje.
Lazdelės – ploni ir gardūs mėsos pagaliukai, itin mėgstamas užkandis prie alaus ar vyno. Mėsos lazdelės vytinamos trumpiau nei sprandinė ar išpjova. Mėsos juostelės – dar viena patraukli vytinto gaminio forma. Jos puikiai tinka tiems, kurie nori lietuviškos kokybės.
Vytinti žvėrienos kumpiai – tai delikatesas, vertas ovacijų. Kadangi žvėriena turi kiek kitokią struktūrą nei kiauliena ar jautiena, tad ją ruošiant reikia išmanymo, kurį tikrai Jums garantuoja tautinio paveldo sertifikuoti meistrai. Tai aukščiausios kokybės gaminiai, kurių paragavę, negalėsite sustoti!
Kaip vytinami gaminiai?
Vytinta mėsa yra aukštesnės kainos nei rūkyta, nes jos gamybos procesas yra sudėtingesnis. Visų pirma parinkta mėsa ar jos gabalėliai yra sūdomi tai mėsai tinkamame sūryme (vienokio druskos kiekio reikia norint paruošti vytintą kiaulienos išpjovą, kitokio – elnienos lazdeles). Toliau mėsa yra brandinama patalpose, kuriose užtikrinama reikiama temperatūra, drėgmė ir oro judėjimas. Tai leidžia mėsai natūraliai džiūti, tačiau ji nepradeda pelyti ar gesti. Džiūdama mėsa netenka net apie 50 procentų drėgmės, todėl galutinis produktas yra tikra baltymų bomba. Paruošti vytinti gaminiai džiūsta nuo 1 iki 16 parų, priklausomai nuo jų dydžio (tuo tarpu dešros ar nugarinės rūkymas įprastai netrunka ilgiau 2-3 parų, priklausomai nuo rūkymo būdo). Po brandinimo mėsa yra kabinama ant specialaus rėmo ir vytinama apie 5 valandas 45 °C - 50 °C temperatūroje. Po šio žingsnio seka antras brandinimas, kuris trunka 5-7 paras laikant vytintą mėsą vėsioje patalpoje. Mėsa gardinama įvairiais prieskoniais, marinatais, taip suteikiant jai ypatingą, išskirtinį skonį.
Kaip įsigyti vytintus gaminius internetu?
Mūsų interneto svetainėje rasite platų vytintų mėsos gaminių pasirinkimą. Tik šioje parduotuvėje rasite tvarius, kokybiškus ir ilgamečius lietuvių liaudies tradicijas menančius gaminius. Apsipirkus mūsų e-parduotuvėje vytinti produktai saugiai pasieks jūsų namus ar biurą. O jei norite nustebinti draugus ar artimuosius – galite užsakyti siuntimą kito žmogaus adresu. Mėgaukitės gardžiausiais produktais, kuriuos gamina lietuviai, nustebinkite ir pradžiuginkite bičiulius. Palaikykite lietuviškos produkcijos gamintojus, saugančius tautinį paveldą!