Maistas ir gėrimai

  • Lietuvoje nuo seno iš šiaudų (dažniausiai ruginių) grįžčių buvo rišamos įvijinės bamblės, sėtuvės, aviliai, spietinės, pinamos vyriškos skrybėlės, iš lazdyno plėšų ir šiaudų – įvairaus dydžio puodynės formos indai (vadinamosios karbijos) grūdams, miltams, pupoms, sėmenims, apyniams laikyti, daromi palubėje kabinami reketukai, vestuvių sodai, paukščiai, rugiapjūtės pabaigtuvių vainikai ir lazdos, eglutės papuošalai (dažniausiai Kalėdų žvaigždės), kraitelės nedideliems drabužiams, dėžutės papuošalams, įvairiems smulkiems daiktams susidėti.
    Lietuvai būdingi karkasiniai šiaudų dirbiniai daugiausia buvo daromi iki 20 amžiaus, vėliau jų mažėjo. Su senaisiais papročiais susijusius sodus (vestuvių sodus), Kalėdų, Velykų papuošalus, paveikslėlius iš šiaudų daugiausia Aukštaitijoje ir Dzūkijoje daro tautodailininkai.
    Lietuvos kulinarinis paveldas – turtingas ir įvairus. Daug gardžių receptų paveldėjome iš įvairių valdovų, jų žmonų virtuvių, perversmų ir taip atradome savitus gamybos būdus ir skonius. Lietuviški maisto produktai yra puiki dovana kiekvienam gurmanui vertinančiam autentiškumą ir turtingą skonį. Mūsų asortimente pateikiami išskirtiniai lietuviški maisto gaminiai – rasite puikių produktų iš mėsos, duonos gaminių ir konditerijos. Jų gamybai naudojami autentiški receptai, kurie atspindi tam tikro regiono Lietuvos virtuvę. Galite įsigyti pavienius produktus arba produktų rinkinius, kai kurie jų supakuoti kaip dovana, kuri tiks ypatingoms progoms ar verslo klientams.

    Tradicinius lietuviškus maisto gaminius patogu pirkti internetu – juos supakuotus pristatysime Jūsų nurodytu adresu (tad galite siųsti ir kaip dovaną giminėms ar draugams). Atkreipiame dėmesį, kad kai kurių produktų kaina yra nurodyta už vienetą, tačiau gali būti nurodomas ir minimalus įsigyjamas kiekis (pvz. saldainių).