Tautinės prijuostės

  • Lietuvos etnografiniuose regionuose išeiginį tautinį kostiumą sudarė marškiniai, sijonai, liemenė, apavas, įvairūs aksesuarai bei prijuostė. Būtent prijuostė itin puošė moterų tautinį rūbą ir buvo vienu iš svarbiausių aprangos akcentų.

    Tautinių prijuosčių reikšmė

    Šios prijuostės būdavo juosiamos ant juosmens ir atlikdavo buitinę bei dekoratyvinę paskirtį. Jos taip pat buvo laikomos moters kuklumo bei doros simboliu. Prijuostės buvo audžiamos tiek iš spalvotų, tiek iš baltų spalvų lininių, medvilninių bei vilnonių siūlų. Kiekviename etnografiniame regione, šis tautinis drabužis skyrėsi pasiuvimu, spalvomis, dizainu bei raštais, atspindinčiais kiekvieno krašto unikalumą. Jos pasižymi puošniais įaustais ar siuvinėtais raštais, nėriniais, dekoratyvinėmis juostelėmis, kurie suteikia audiniui išskirtinumo bei savitumo.

    Tautinės prijuostės internetu

    Autentiškų tautinių prijuosčių galite įsigyti mūsų elektroninėje parduotuvėje madebylithuanians.com. Jos pasižymi skirtingomis spalvomis ir įdomiais, išskirtinio dizaino raštais: horizontaliomis bei vertikaliomis linijomis, augalų raštais, geometrinėmis figūromis. Šios aukštos kokybės prijuostės gali būti naudojamos kaip tautinio kostiumo dalis ar kasdieninio bei proginio rūbo kūrimui. Jūsų patogumui, patikusius gaminius supakuosime ir pristatysime reikiamu adresu.