Laimutė Sadauskienė

 • Laimutė Sadauskienė - sertifikuota Tautinio paveldo produktų B kategorijos amatininkė – šakočiai, meduoliai.

  Produktai: šakočiai, meduoliai.

  Apie amatininkę ir virtuvėje vykstančią alchemiją

  Laimutės Sadauskienės pasididžiavimas – pagal senovines technologijas kepami šakočiai. 2018 metais parodoje ,,AgroBalt“ Laimutės šakotis buvo apdovanotas aukso medaliu ir jam suteiktas Lietuvos šimtmečio maisto produkto vardas. 2020 m. Vokietijos Berlyno tarptautinėje žemės ūkio, maisto produktų ir sodininkystės parodoje „Žalioji savaitė“ buvo pristatytas didžiausiais Laimutės Sadauskienės šakotis, svėręs net 45 kg. Laimutės šakočiai džiugina ir stebina ne tik lietuvaičius, bet ir Marselio (Prancūzija) Maisto produktų ir vyno gamintojų parodos „SAVIM“, tarptautinės maisto prekių bei gėrimų parodos „SIAL PARIS“ (Prancūzija), Milano „Expo” (Italija), Rygos „Riga Food“ (Latvija), Bergamo (Italija), kitų parodų lankytojus.

  „Šakočių išskirtinumas – meilė konditerijai ir kūrybai: juk virtuvėje ar būtum vienui vienas, ar pasitelkęs pagalbininkus esi kūrėjas, o tokia kūryba džiugina sielą ir atpalaiduoja protą. Esu konditerė, daugybę metų dirbau „valdiškoje“ kepykloje, o kai mūsų cechą uždarė, ėmiausi iniciatyvos - nusipirkau to cecho seną įrangą ir ėmiau kepti mielines bandeles. Pati minkiau tešlą, pati kepiau, pati vežiau ir pardavinėdavau. Tačiau atėjo laikas, kai viena visko nebepavežiau. Įdarbinau vieną žmogų, kitą. Ir taip įsibėgėjome. Dabar įmonėje dirba per 20 žmonių. Smagu, kai visi darbuotojai myli virtuvėje vykstančią alchemiją“ – pasakoja Laimutė.

  Laimutė Sadauskienė 1996 metais, Rokiškio rajone, Juodupės miestelyje įkūrė įmonę, kurioje gaminami 100-metes gamybos tradicijas menantys skanėstai. Pagal senovines technologijas kepamus sausainius, bandeles, grybukus, skruzdėlynus, šakočius bei kitus gardėsius žmonės pamėgo dėl skonio savybių ir kokybės. Šakočiai, grybukai, meduoliai, aguonų vyniotinis, plikytos tešlos riestainiai yra įtraukti į tautinio kulinarinio paveldo gaminių sąrašą.

  Šakočio tradicijos populiarinamos edukacinėse programose, kurios startavo įgyvendinant Rokiškio kaimo VVG (Vietos veiklos grupės) strategiją. Įkurti „Šakočių ir baravykų namai“, kur mokoma kepti šiuos produktus. Be to, pagaminta ypatinga šakočių lauko kepimo krosnis, leidžianti edukacijas vykdyti mugėse, parodose. Pati krosnis – didelė, graži – labai atkreipia dėmesį, nuo jos sklindančiam kepamų šakočių kvapui sunkus atsispirti, todėl šakočių kepimo procesas visada pritraukia didelį būrį smalsuolių.

  Laimutės Sadauskienės kepami šakočiai gali tapti ne tik puikiomis lauktuvėmis, bet ir gardžia dovana.

  Kaina 6.49 
  (21.63 /kg)
  8.06  Sutaupykite 1.57 
  Kaina 8.79 
  (21.98 /kg)
  12.08  Sutaupykite 3.29 
  Kaina 18.99 
  (18.99 /kg)
  26.85  Sutaupykite 7.86