Šaltai rūkytas skilandis

 • Šaltai rūkytas skilandis

  Kaina 19.49 
  (19.49 /kg)
  29.56  Sutaupykite 10.07 
  Šią prekę turime sandėlyje.
  Į krepšelį 
  Gamintojas
 • Skilandis – natūralus tautinio paveldo aukščiausios kokybės produktas. Gaminamas iš kruopščiai atrinktos kiaulienos, kiaulienos lašinių. Naudojami natūralūs prieskoniai, kadagio uogos, natūralios kiaulių pūslės, kurios po kimšimo perrišamos storomis virvelėmis, kas padeda suformuoti puikią jo formą bei pačio gaminio struktūrą. Brandintas ir šaltai išrūkytas lauko rūkykloje. Rūkymui naudotos tik alksnio malkos bei pjuvenos.


  Maistingumo deklaracija (100 g): 1634 kJ/334 kcal, riebalai 28,7 g, iš kurių sočiųjų riebalų rūgščių 11,6 g, angliavandeniai 1,2 g, iš kurių cukrų 0,6 g, baltymai – 17,6 g, druska 3,4 g.


  Laikymo sąlygos: 0 + 25 °C


  Svoris: 1 kg.


  Skilandis turi Tautinio paveldo A kategorijos sertifikatą, kas liudija jog tai yra nemasinės gamybos maisto gaminys, pagamintas iš tradicinių žaliavų rankomis arba naudojant senąsias ar jas atitinkančias naujas technologijas, išsaugant unikalias kokybines gaminių savybes ir sudėtį.

  Tautinio paveldo produktai saugomi vadovaujantis Lietuvos Respublikos Tautinio paveldo produktų įstatymu.

   

  Skilandis, kindziukas, kindzius, kindžiuks, pūslė – vienas iš populiariausių tradicinių rūkytų mėsos gaminių Lietuvoje. Skilandis nuo senų laikų taupomas vasaros darbymečiui, tiekiamas svečiams įvairiomis progomis. Skilandžiui būdingas rūgštokas, aštrokas, prieskonių, sūrus skonis bei brandinant ir džiovinant susidarantis specifinis skonis ir kvapas.
  Skilandis yra pripažintas tarptautiniu mastu Europos Sąjungoje. Paraišką dėl skilandžio pripažinimo garantuotu tradiciniu produktu pateikė Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmų organizacija - Lietuvos mėsos perdirbėjų asociacija 2009 metais. Paraiškoje buvo nurodyta, kad tai yra rūkytas, virvele perrištas, nelygaus, gruoblėto paviršiaus, suspausto lašo arba nedidelės cukinijos formos, standžios konsistencijos mėsos gaminys natūraliame apvalkale (kiaulės skrandyje, pūslėje).
  Skilandis – vienas iš septynių lietuviškų maisto produktų, Europos Komisijos įtrauktų įtrauktų į Saugomų geografinių nuorodų registrą, kurį sudaro daugiau nei 1200 saugomų produktų Europoje.


  Skilandis gali ne tik papuošti Jūsų šventinį stalą, bet būti puiki dovana bičiuliui, užsienio svečiui, kolegai ir pan.

 • Naujienlaiškio prenumerata Prenumeruok ir gauk naujus pasiūlymus

  Informacija