Ūkininkė-vaistininkė Jadvyga Balvočiūtė

 • Jadvyga Balvočiūtė - sertifikuota Tautinio paveldo produktų A kategorijos amatininkė, tradicinių amatų meistrė.

  Produktai: Arbatžolių mišiniai, žolelių arbatos, prieskoniai.

  Apie amatininkę ir žolelių galią

  Jadvyga Balvočiūtė botanikos mokslui paskyrė beveik 30 metų. 2000 m. Jadvygai Sveikatos apsaugos ministerijos Farmacijos specialistų atestavimo komisija patvirtino provizoriaus farmakognosto aukščiausiąją kvalifikacinę kategoriją. 2002 m. Jadvyga įkūrė individualią įmonę vaistinę „Jadvygos žolės“; 2015 m. Ūkio ministerija ją paskelbė Lietuvos metų verslo moterimi; 2018 m. valstybės 100 - mečio proga šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė apdovanojo ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu. Jadvyga Balvočiūtė yra Lietuvos botanikų draugijos, Biologinės įvairovės tyrimo draugijos, Ekologinės žemdirbystės bendrijos „Gaja“, Lietuvos ekologinių ūkių asociacijos ir Tautinio paveldo asociacijos narė. Nuo savo mokslinės veiklos pradžios ji viena ir su bendraautoriais parašė 6 knygas, paskelbė apie 30 mokslinių ir per 70 mokslo populiarinimo straipsnių.

  Jadvyga Balvočiūtė ekologinį vaistažolių ūkį įkūrė 1991 m., grįžusi gyventi į Žemaitiją, savo gimtąjį Gyvolių kaimą. Vaistažolės auginamos 13 hektarų sertifikuoto ekologinio ploto, arbatų gamybai auginama daugiau kaip 100 rūšių augalų, iš kurių surenkama 140 skirtingų žaliavų. Daugiausiai tai kultūriniai augalai, pvz., renkami vaistinės medetkos žiedai, įvairių veislių šluotinio burnočio žolė ir sėklos, sėjamųjų grikių žydinčios viršūnėlės, vaistinio valerijono šaknys ir t.t. Vaistažolių mišiniams gaminti naudojami ir natūralioje aplinkoje (pievų, miškų, laukų, vandens telkinių ir pan.) surinkti augalai. Laukiniai augalai renkami iš ekologiškų, sertifikuotų plotų, laikantis laukinės augmenijos rinkėjo sertifikato reikalavimų.

  Pas gerai žolelių poveikį išmanančią moterį žmonės atvyksta ne tik iš kaimyninių rajonų, bet ir tolimiausių Lietuvos kampelių bei svečių šalių, nes žino, kad „Jadvygos žolės“ gali padėti išspręsti įvairias sveikatos problemas. „Pasaulis pats grįžta prie žolelių čia užsuka daugelis prašančių sugrąžinti meilės geismą, išgydyti nuo alkoholizmo, sąnarių ligų, įsisenėjusio kosulio, atstatyti organizmą nuo alinančio chemoterapijos poveikio ar kitų ligų. Žolelės išgydė ne vieną sergantįjį ir stiprino net Didžiosios Britanijos princo Čarlzo sveikatą“ – pasakoja Jadvyga.

  Jadvygos žolelių arbatos – tai nuostabi galimybė praktiškai susipažinti su turtingu Lietuvos augalų pasauliu, pajusti jų poveikį kūnui ir sielai, pasigėrėti gamtos kvapais ir arbatų spalvų gama. Arbatų receptūros ir gamyba sujungė kartu puikius dalykus, tokius kaip: profesionalios žinios apie vietines žoleles; tradicinės žolininkystės išmanymas; ekologinis ūkininkavimas; kvalifikuotas ekologiškos laukinės augmenijos rinkimas; itin didelis dėmesys kokybei; gamyba iš išimtinai Lietuvoje užaugusių augalų, pristatant šalies gamtos turtus; glaudus ir betarpiškas bendravimas su arbatų mėgėjais, švietėjiška žolininkės - ūkininkės veikla.