Jolanta Šiugždienė

 • Jolanta Šiugždienė – sertifikuota Tautinio paveldo produktų A kategorijos amatininkė.

  Gaminiai: šakočiai, sausainiai, grybukai.

  Apie amatininkę

  Vilkaviškio rajone gyvenanti Jolanta Šiugždienė net 36-erius metus dirbo pardavimo srityje. Visą šį laiką ji giliai širdyje nešiojosi svajonę vieną dieną įkurti savo kepyklėlę ir užsiimti mylimiausia veikla – šakočių kepimu. „Jau nuo vaikystės žinojau, kas yra tikras šakotis, kaip jis gaminamas. Mano krikšto mama, o prieš ją ir jos mama kepdavo nuostabius, minkštus šakočius prie atviros ugnies. Prieš šventes jais aprūpindavo visą giminę. Kepimo procese ne kartą teko dalyvauti ir man – dažniausiai sukdavau volus. Būdavo labai įdomu, o ką jau kalbėti apie nuostabų kvapą, kuris pasklisdavo po visus namus. Dar vaikystėje susižavėjusi šakočių gamyba, vėliau dažnai pagalvodavau, kad tai galėtų būti puiki papildoma veikla“ – pasakoja Jolanta. Pagal tautinio paveldo autentišką šimtametį receptą Jolanta kepa naminius šakočius. Gardūs raguočiai keliauja ne tik į įvairiausius Lietuvos kampelius, bet ir į Europos šalis, Ameriką, Australiją, Indiją ir kt.

  Naminiai Jolantos šakočiai – tai pagal šimtametį giminės receptą kepami autentiški ir natūraliai minkšti šakočiai. Gamyboje yra naudojami tik aukščiausios kokybės, kruopščiai atrinkti, natūralūs ingredientai (sviestas 82%, kiaušiniai, a.r. kvietiniai miltai, grietinė 30% riebumo, cukrus, natūrali citrina). Nenaudojami jokie riebalų pakaitalai, skonio/spalvos stiprikliai ar stabilizatoriai.

  Kaip tikrai autentiškam gaminiui, Jolantos šakočiams yra suteiktas Tautinio paveldo sertifikatas. Siekiant išlaikyti gaminį maksimaliai panašų į tą, kurį anksčiau kepdavo giminės moterys, Jolanta ne tik išlaiko tikslią receptūrą, bet kepa šakočius ant volų „aprengtų“ lininiais audeklais. Tokiu būdu išsaugoma drėgmė ir natūralus (nenaudojant kepimo miltelių) minkštumas.

  Pagrindinis Jolantos tikslas, kurį dar pradėdama veiklą užsibrėžė amatininkė kartu su šeima - išlaikyti aukščiausią kokybę.