Jūratė Curko-Maksimovienė

 • Jūratė Curko – Maksimovienė – senojo saldumynų gamybos amato puoselėtoja, įgijusi tautinio paveldo A kategorijos sertifikatą.

  Gaminiai: tradiciniai karameliniai saldainiai, figūriniai saldainiai, ledinukai.

  Apie amatininkę

  Jūratė Curko – Maksimovienė – sertifikuota tautinio paveldo amatininkė, puoselėjanti senąjį saldumynų gamybos amatą. Saldainių gamybos amatą Jūratė paveldėjo iš savo prosenelės. Pirmą savo gaidelį Jūratė padarė būdama gal ketverių metukų. Prosenelė karamelinius saldainius gamino kiekvienai šventei – Kalėdoms, Velykoms. Taip ir mažoji Jūratė stebėdama prosenelę mokėsi šio amato subtilybių. Tačiau, netekus prosenelės karameliniai saldainiai buvo pamiršti ir Jūratė pasinėrė į kitus darbus. Nepaisant to, praėjus keletui metų, Jūratė nusprendė, kad nori puoselėti šeimos tradicijas ir ėmėsi karamelinių saldainių gamybos, sukūrė prekės ženklą „Jūratės karamelė“.

  Siekiant prisiminti visas prosenelės paslaptis Jūratei teko ilgokai pavargti. „Iš pradžių mano asortimente buvo tik baronkytės ir įvairų ilgių lazdelės. Vėliau pamaniau, kad reikėtų ne tik saldžių, bet ir saldžiarūgščių lazdelių. Nemokėjau jų padaryti, tad pripildavau citrinų rūgšties ant stalo ir lazdeles kočiodavau, kad rūgštis priliptų“, – juokėsi moteris, prisiminusi verslo pradžią. Ledinukai ne tas gaminys, kuris padaromas vieną kartą pamačius, ir net turint receptą neišeina, reikia patirties. „Viskas nulipdyta rankomis. Šį gebėjimą lipdyti ir paveldėjau iš prosenelės“, – teigė saldainininkė, kurios gaminiai pažymėti tautinio paveldo ženklu. Jūratė viską daro rankomis, todėl jos saldainiai kokybiški bei unikalūs, kadangi į kiekvieną saldainį amatininkė įdeda truputėlį meilės.

  „Jūratės karamelės“ prekybinę palapinę galima surasti beveik kiekvienoje mugėje ar šventėje. Priėjus gali pradėti raibti akys, kadangi Jūratė gamina karamelinius gaidelius, margaspalves lazdeles, gėlytes, laikrodukus, apyrankes, žvėrelius ir dar daugybę įvairių formų bei spalvų saldumynų. Patyrusi amatininkė vos užmetusi akį į pirkėją, žino, ką jam pasiūlyti – apelsininių, bananinių, obuolinių, braškinių ar medaus karamelės lazdelių, išmoningai suraitytų saulučių, gėlyčių ant pagaliuko, o labiausiai išalkusiems vaikystės prisiminimų siūlo karamelinių gaidelių. Rinktis tikrai yra iš ko: Jūratės gaminių sąraše kelios dešimtys rūšių saldainių. Per ilgus metus Jūratė yra sukūrusi net 138 skonių karamelinių saldainių. Ji nuolatos ieško naujų skonių derinių bei naujų saldainių formų. Amatininkės pasididžiavimas – pusės kilogramo gaidys ir tokio pat svorio rožėmis išpuošta širdis.

  Jūratei itin svarbu, kad jos saldainiai būtų kuo natūralesni bei ekologiški. Visų karamelinių saldainių pagrindas – cukrus ir vanduo. Skirtingi skoniai bei spalvos išgaunami dedant natūralius priedus. Mylimą skonį gali atrasti net pats išrankiausias gurmanas, kadangi Jūratė gali pasiūlyti saldainių netgi

  su česnaku! Taip pat amatininkė daug dėmesio skiria ir mažiesiems smaližiams ir turi jiems specialių bananų skonio saldainių su beta karotinu ir su saugiais pagaliukais. Jie pagaminti iš ekologiško popieriaus, kuris sudrėkęs suminkštėja, tad niekada nesužeis mažylio. Šie pagaliukai pas Jūratę atkeliauja net iš Italijos. 

  Prekių nėra.
 • Naujienlaiškio prenumerata Prenumeruok ir gauk naujus pasiūlymus

  Informacija