Laima Saviščevienė

 •  

  Laima Saviščevienė – tautodailininkė, tautinio paveldo tradicinė amatininkė.

  Gaminiai: šiaudiniai sodai, šiaudinės žvaigždės, šiaudiniai žaisliukai, lietinės vaško žvakės, verbos.

  Apie amatininkę

  Laima Saviščevienė – Lietuvoje gerai žinoma tautodailininkė, pelniusi ne vieną apdovanojimą, kurios surišti sodai puikuojasi Dieveniškių regioniniame parke, Dzūkijos nacionalinio parko Merkinės lankytojų centre, Briuselyje, Europos Parlamente bei yra plačiai pasklidę po visą pasaulį.

  Tautinio paveldo produktų tradicinė amatininkė, senųjų amatų puoselėtoja, šiaudinių sodų ir verbų kūrėja. Savo dirbinius ji gamina vien tik pagal Dzūkijos kraštui būdingas senąsias tradicijas. Laima – ne tik kūrėja, bet ir botanikė, ir gėlininkė, puikiai žinanti, kada gėlę nuskinti ir kaip išdžiovinti. Ji – ir talentinga pedagogė, kuri dirbinių iš šiaudų kūrimo paslaptis perteikia jaunimui ir visiems norintiems. Ypatingą meilę rankdarbiams tautodailininkė pajautė dar vaikystėje. Rankdarbių meno mokėsi iš darbščios mamos, dėdės Jono ir talentingos dėdienės Saulės.

  Amatininkė mokydamasi Žemės ūkio akademijoje susidomėjo augalais, pradėjo juos rinkti, džiovinti ir gaminti iš jų puokštes, paveikslus, atvirukus, verbas. Tačiau Laima atrado, kad arčiausiai jos širdies yra rugio šiaudas, taip ji pradėjo kurti šiaudinius sodus. „Ta iš šiaudelio sklindanti energija, kai jį paimi į rankas, kai mazgelį su gražiu palinkėjimu tam žmogui, kuriam pini sodą, užmezgi... Šiuo metu šiaudas – tai mieliausia man medžiaga, iš kurios gimsta įvairūs kūriniai – Dangaus sodai“, – prisipažįsta Laima. Pirmąjį sodą Laima surišo 1991 m. ir skyrė savo vestuvėms. „Svajojau, kad vestuvių dieną sodas kabėtų virš galvos, kad neštų laimę, sveikatą, skalsą...“.

  Amatininkės teigimu, šiaudiniai sodai – laimę į namus nešantis simbolis. Jie tarsi atspindi dangišką tvarką, idealų sodą. Senovėje namuose juos kabindavo per šventes – seklyčioje virš stalo vestuvių bei Velykų progomis. Sertifikuotą amatininkę Laimą Saviščevienę su jos gražiaisiais sodais dažnai kviečia į įvairias parodas Lietuvoje ir užsienyje. 1996 m. pavasarį amatininkė surengė savo pirmą personalinę parodą Dzūkijos nacionalinio parko Merkinės informacijos centro parodų salėje, taip pat jai jau teko pabuvoti Lenkijoje Seinuose ir Punske bei Zalcburge vykusiose parodose.

  L. Saviščevienė lieja ir natūralaus vaško žvakes. Jos, kaip ir šiaudiniai sodai, žvaigždės ir žaisliukai, yra sertifikuotas tradicinis gaminys. 

  Prekių nėra.
 • Naujienlaiškio prenumerata Prenumeruok ir gauk naujus pasiūlymus

  Informacija