Rasa Glinskytė-Subačienė

 • Rasa Glinskytė - Subačienė - sertifikuota Tautinio paveldo produktų A kategorijos amatininkė, tradicinių amatų meistrė.

  Produktai: Arbatžolių mišiniai, žolelių arbatos, hidrolatai.

  Apie amatininkę ir žolelių galią

  Nuo 2015 m. Rasa Glinskytė - Subačienė yra sertifikuota tautinio paveldo produktų gamintoja, senojo žolininkystės amato puoselėtoja.

  Rasa baigusi daiktų dizaino studijas Vilniaus dailės akademijoje. Tačiau gamta jai visada buvo artima. Prisimena, kai būdama maža, drauge su mama eidavo pas kaimynus pieno, o einant mama pasakodavo apie augalus. Pasakojimai atminty išliko, o sukūrus šeimą noras atsigręžti į gamtą tapo dar stipresnis. Šiandien pati Rasa yra keturių vaikų mama.

  „Visas gamtos dovanas renkame patys pievose, miškuose ir laukuose. Kai kuriuos augalus užsiauginame savo žemėje. Visi produktai daromi tik mūsų rankomis ir iš pačių surinktų žolelių, šaknelių, uogelių. Mūsų manymu reikėtų naudoti tuos augalus, kurie auga šalia mūsų, nes gamta geriausiai žino ko mums reikia. Gaminame fermentuotas ir džiovintas žolelių arbatas. Distiliuojame gėlių vandenis, gaminame sirupus, aliejines ištraukas ir esencijas. Kai kuriems produktams turime Tautinio paveldo sertifikatą. Noriu, kad kuo daugiau šeimų, su didžiausia pagarba gamtai, susirinktų sau reikalingų žolelių, pasiruoštų sveikų ir skanių arbatų, bendrautų, būtų kartu kuo daugiau gamtoje ir jaustųsi laimingi“, - šypsodamasi kalba Rasa Glinskytė - Subačienė.